Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

31.07.2019

W niedzielne przedpołudnie rezerwy ZET-ki Tychy podejmowały na boisku na Paprocanach Leśnika Kobiór. Mecz ten świetnie ułożył się dla Leśnika. W 3 minucie Marcin Koterla dobrze pokazał się na prawej stronie boiska i jego centrostrzał z dużą pomocą niedoświadczonego, 16-letniego golkipera ZEt-ki wpadł do bramki i mieliśmy 0:1. Leśnik kontrolował mecz i kiedy wydawało się, że kolejne bramki będą kwestią czasu to gospodarze niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Zawodnicy ZET-ki odzyskali piłkę na połowie Leśnika i Rafał Wiercioch strzałem z 20 metrów pokonał Wojciecha Kłakusa. Remisowy wynik utrzymał się do przerwy.

Po przerwie Leśnik nie pozostawił złudzeń gospodarzom. W 57 minucie po błędzie defensywy ZET-ki Marek Jędyczek strzał po ziemi z 15 metrów pokonał Wojnara. 8 minut później ten sam zawodnik kapitalnie powalczył o piłkę i wyłożył piłkę Koterli, który bez problemu w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza i strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. W 75 minucie po centrze Pawła Paliczki z rzutu rożnego znów w roli głównej wystąpił Marek Jędyczek, który głową skierował piłkę do bramki.

Wynik tego spotkania mógł być zdecydowanie wyższy, lecz gospodarzy raz ratowała poprzeczka i raz słupek, oraz zawodnicy z Kobióra nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji.

1:4 - Marek Jędyczek, 75 min (głową)

Sędziowali: Andrzej Celder (główny) oraz Aleksandra Łapa i Ireneusz Golda (asystenci)

ZET: Remigiusz Wojnar - Tomasz Kopeć, Dawid Banaszczyk (66.Wojciech Ligus), Konrad Warta, Filip Krzyżowski, Rafał Wiercioch, Piotr Szewczyk (32.Huber Sucholas), Kacper Śmigiel (46.Paweł Lisiński), Dawid Pietrasiuk, Dawid Dejas (60.Tomasz Fijoł), Rafał Ptak.

Rezerwowi: Tomasz Płuciennik, Maciej Garus.

Trener: Zbigniew Pustelnik.

Leśnik: Wojciech Kłakus - Łukasz Berski, Dominik Bam, Błażej Kozyra, Wojciech Seweryn (83.Michał Kilian), Krzysztof Cituk, Paweł Paliczka, Rafał Białas, Marcin Koterla (80.Tomasz Kłakus), Marek Jędyczek (86.Krzysztof Gruszka), Marcin Zienkiewicz (60.Krzysztof Trela).